BAŞKAN’DAN

Seçildiğim günden bu yana vaat ettiklerimiz icraatların hepsini gerçekleştirdi. 30 Mart seçimlerinden öncede dağıtmış olduğumuz broşürlerde ismi geçen yatırımların ise yüzde 70’inin şuanda yapıldı.

     Yerel kaynakların kullanılması konusunda ilçemizde ciddi çalışmalar yaptık. Bu konuda hem iş adamlarımız ile görüşmeler gerçekleştirdik hem de belediye olarak desteklerimizi esirgemedik. Sonuç itibariyle yerel kaynaklarımızın değerlendirilmesi konusunda artarak devam eden bir sürece girdik. İlçemiz her yönüyle güzel ve değerli bir şehirdir. Tarım ve hayvancılık konusunda 2009 yılına kadar 2 ürünümüz ön plandayken, daha sonradan ay çiçeği, fasulye ve en önemlisi meyvecilik sektöründe güzel gelişmeler yaşandı.

     Hayvancılıkta ise bir dönemler umutsuzluk vardı. Fakat Tarım Bakanlığının teşvikleriyle işletmeler biraz daha artmaya başladı. Bu konuda da çiftçilerimizle toplantılar gerçekleştirerek, üstümüze düşen görevi yapacağımızı ifade ettik. 2009 yılında imar alanında topraklarımız oldukça düşük bir fiyatla satılırken, şu anda önemli bir ölçüde artarak devam etmektedir. Nüfus bakımından ilçemizde önemli bir artış yaşanmıştır. Taziye evlerimizin yapımında hemen hemen tüm mahallere maddi destek verdik. Kültürel anlamda sempozyum, şenlikler ve benzeri programları da yapmayı ihmal etmedik. Makine ekipman anlamında kadememizi güçlendirdik. 2016 yılında ise ilçemizde hem maddi anlamda hemde geleceği bakımından oldukça büyük projelerin yapımı başladı. Bunlardan en önemlisi ise AVM yapımıdır. AVM’miz Ahlat için oldukça güzel bir mekan olmasıyla birlikte bir çok sosyal ve kültürel alanda da halkımızın tüm ihtiyaçlarını karşılayacak düzeyde olacaktır. İnşaatı devam eden AVM’nin tüm işlerimizde olduğu gibi takipçisi olacağız. AVM’nin hemen yanı başında bedesten kültürünü yaşatmamız adına kapalı çarşımızda olacak. 20 trilyon gibi ciddi bir rakama yapılan bu projemiz inşallah yılsonuna kadar tamamlanacaktır.  2016  yılında AVM ile yapımı tamamlanarak faaliyete geçen Müze ve Karşılama Merkezi’nin açılışına Cumhurbaşkanı R.Tayyip Erdoğan’ında katılabileceğini  belirtmek istiyorum.

     İlçenin geleceğini ve menfaatlerini her şeyin üstünde tutmaya devam edeceğimi belirtmek istiyorum. ceğini belirterek, hiçbir siyasi parti gözetmeksizin eşit ve adil bir şekilde çalışmalarını sürdüreceklerini “Halka hizmet Hakka hizmet“ bilinciyle meslek hayatımda ve edindiğim bilgi ve deneyimlerle, doğduğum büyüdüğüm bu topraklara hizmet vermeye devam edeceğim.

     Bundan sonra da daha sağlıklı daha kaliteli hizmetler Ahlat’ı bekliyor. Çünkü; halkımızın gelişen ve istikrarla büyüyen ilçemizde daha fazla yatırım, daha kaliteli bir yaşam standardı bekliyor. Geldiğimiz günden buyana, hiçbir ayrım yapmadan nasıl hizmette sınır tanımadıysak, bu günde hiçbir ayrım yapmadan hizmet sınırlarımızı daha da geliştirerek, vatandaşlarımıza kalkınan büyüyen bir Ahlat’ta neler yapıla bileceğini görmeye başladı.

     Özellikle şunu belirtmek isterim ki, Halkımızın daha modern,  daha büyüyen ve daha çağdaş kentçilik bekleyişine katkı sunmak ancak iktidarın gücü ile olduğunu hep birlikte gördük.  Ahlat yerel kaynaklarımızı da çok iyi finanse ederek belediyecilik anlayışını tüm halkımızla birlikte yaşamaya devam ediyor.

     Kalkınan ve büyüyen Ahlat hamlemizi yaparken, kesinlikle hiçbir şeyden korkmadan, ürkmeden, emin ve istikrarlı adımlarla, Ahlat’ı gelecek kuşaklara taşımayı ilke edindik. Tek amacımız ve tek hedefimiz var o da büyüyen Ahlat’ı bir kültür ve Turizm kenti yapmak.  Hükümetimizin de desteği ile Ahlat’ta kentsel dönüşüm projelerimizi bir bir hayata geçirerek gelecek kuşaklara yeni ve gelişen bir Ahlat bırakmayı hedefliyoruz.