Haberler

Ahlat-Avrasya Kültür Buluşması Şenlikleri

28`nci Uluslararası Ahlat-Avrasya Kültür ve Sanat Festivali kapsamında “1071 Malazgirt Zaferi Kutlamaları” açılış programı Cumhurbaşkanımızın katılımlarıyla start verecek.

1071 Malazgirt Zaferi Kutlamaları Tanıtım

Başkan Erdoğan’a anlamlı hediye

Bu yıl Okçular Vakfı ile birlikte 28’ncisini organize ettiğimiz Ahlat Avrasya Kültür Buluşması ve 1071 Malazgirt Zaferi’nin 948’inci yılı kutlamaları kapsamında 1071 Sultan Alparslan Ahlat Otağımız da Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’a Belediye Başkanımız Sn. Abdulalim Mümtaz Çoban tarafından “Miğfer” hediye edildi.

Başkan Ahlat’ta

Bu yıl Okçular Vakfı ile birlikte 28’ncisini organize ettiğimiz Ahlat Avrasya Kültür Buluşması ve 1071 Malazgirt Zaferi’nin 948’inci yılı kutlamaları kapsamında 1071 Sultan Alparslan Ahlat Otağımız da Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Sn. Devlet Bahçeli’yi Belediye Başkanımız Sn. Abdulalim Mümtaz Çoban karşıladı.

MHP Genel Başkanı Ahlat’ta

Belediye Başkanımız Sn. Abdulalim Mümtaz Çoban, MHP Genel Başkanı Sn. Devlet Bahçeli’nin de katılmış olduğu 1071 Malazgirt Zaferi kutlamalarında renkli anlar yaşandı.

Başkan’dan Kurban Bayramı tebriği

Bayramlar, sevinçlerin paylaşıldığı, kardeşlik ve dostluk duygularının güçlendiği, dargınlık ve kırgınlıkların unutulduğu en güzel günlerdir.

Bu duygu ve düşüncülerle siz değerli Ahlat’lı hemşehrilerimin, Milletimizin ve Tüm İslam Aleminin Kurban Bayramını en içten duygularımla kutluyor, sağlık ve esenlik dolu nice bayramlar diliyorum.


Abdulalim Mümtaz ÇOBAN
Ahlat Belediye Başkanı

1071 Ahlat Malazgirt etkinlikleri çalışmalarımız başladı

Belediye Başkanımız Abdulalim Mümtaz Çoban; “1071 Ahlat Malazgirt etkinlikleri çalışmalarımıza başladık. Gerçekleşen toplantımız gayet kapsamlı olmuştur. Okçular Vakfı Yönetim Kurulu adına Sn. Bilal Erdoğan’a, Sn. Haydar Ali Yıldız’a, Sn. Hüseyin Avni Önder’e, tüm çalışanlarımıza ve ilgili bakanlık mensuplarımıza teşekkür ediyoruz. 23 25 Ağustos 1071 ruhuyla Ahlat’ta buluşmak üzere tüm Ahlat sevdalılarına selam olsun.” Açıklamalarında bulundu.

Doğal gaz boru hattı döşeme işlemi başladı

Belediye Başkanımız Sn. Mümtaz Çoban; Botaş Proje Müdürü Sn. Murat Akyüncü ve yüklenici firmayla doğal gaz boru hattı döşeme işlemlerinin başladığını bildirdi. Halkımızın önemle beklediği bu yatırım ilçemiz için önemli gelişmedir. “Ahlat Büyük Sevdamız” söyleminde bulunan başkanımız projenin tüm halkımıza hayırlı uğurlu olması açıklamalarında bulundu.