Haberler

Ahlat-Avrasya Kültür Buluşması Şenlikleri

28`nci Uluslararası Ahlat-Avrasya Kültür ve Sanat Festivali kapsamında “1071 Malazgirt Zaferi Kutlamaları” açılış programı Cumhurbaşkanımızın katılımlarıyla start verecek.

1071 Malazgirt Zaferi Kutlamaları Tanıtım

Başkan’dan Kurban Bayramı tebriği

Bayramlar, sevinçlerin paylaşıldığı, kardeşlik ve dostluk duygularının güçlendiği, dargınlık ve kırgınlıkların unutulduğu en güzel günlerdir.

Bu duygu ve düşüncülerle siz değerli Ahlat’lı hemşehrilerimin, Milletimizin ve Tüm İslam Aleminin Kurban Bayramını en içten duygularımla kutluyor, sağlık ve esenlik dolu nice bayramlar diliyorum.


Abdulalim Mümtaz ÇOBAN
Ahlat Belediye Başkanı

1071 Ahlat Malazgirt etkinlikleri çalışmalarımız başladı

Belediye Başkanımız Abdulalim Mümtaz Çoban; “1071 Ahlat Malazgirt etkinlikleri çalışmalarımıza başladık. Gerçekleşen toplantımız gayet kapsamlı olmuştur. Okçular Vakfı Yönetim Kurulu adına Sn. Bilal Erdoğan’a, Sn. Haydar Ali Yıldız’a, Sn. Hüseyin Avni Önder’e, tüm çalışanlarımıza ve ilgili bakanlık mensuplarımıza teşekkür ediyoruz. 23 25 Ağustos 1071 ruhuyla Ahlat’ta buluşmak üzere tüm Ahlat sevdalılarına selam olsun.” Açıklamalarında bulundu.

Doğal gaz boru hattı döşeme işlemi başladı

Belediye Başkanımız Sn. Mümtaz Çoban; Botaş Proje Müdürü Sn. Murat Akyüncü ve yüklenici firmayla doğal gaz boru hattı döşeme işlemlerinin başladığını bildirdi. Halkımızın önemle beklediği bu yatırım ilçemiz için önemli gelişmedir. “Ahlat Büyük Sevdamız” söyleminde bulunan başkanımız projenin tüm halkımıza hayırlı uğurlu olması açıklamalarında bulundu.

Cumhurbaşkanlığı Köşkü inşaat çalışmaları devam ediyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 26 Ağustos 2018 tarihinde ziyaret ettiği ilçemizde yapılacağı müjdesini verdiği ‘Cumhurbaşkanlığı Köşkü’ için inşaat çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. 
Ahlat’ın Kale Mahallesi’nde Van Gölü sahilinde yapımına başlanan Cumhurbaşkanlığı Köşkü inşaat alanını gezerek sürekli incelemelerde bulunan Belediye Başkanımız Abdulalim Mümtaz Çoban, yetkililerden bilgi alarak çalışmaları yakından takip etmektedir. Basına açıklama yapan Belediye Başkanımız, Ahlat Cumhurbaşkanlığı Köşkü’nün 25-26 Ağustos 2019 tarihine yetiştirileceğini ve 25 Ağustos’ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı Ahlat’ta ağırlamayı arzu ettiklerini söyledi. “Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla inşaat faaliyetleri başlamıştır. Allah nasip ederse 25-26 Ağustos 2019 tarihine yetiştirmeyi düşünüyoruz.

Sakin Şehir Ahlat

Cittaslow hareketi, Türkiye’de başka bir eşi bulunmayan kimliklere sahip ilçelerimizin yerel kalkınma modelini benimsemeleri ve fark yaratmalar ı için yeni yollar bulmalarına rehber olmaktadır. Cittaslow cenneti olan Türkiye’nin sakin şehir hareketini benimsemesi, yeni ufuklara yelken açmasına, çevresel hareketin, sosyalleşmenin, kültürün, teknolojinin ve sürdürülebilirliğin aynı oranda artmasını sağlamaktadır. Türkiye’de kimliğin korunması, tanıtılması ve paylaşılması açısından başvurusunu gerçekleştirmiş adaylarımızın üyeliklerinin kabul edilmesi ise ne kadar emin adımlar attığımızı göstermektedir. 23 Mart 2019 tarihinde ise Cittaslow genel başkanı Stefano Pisani, Cittaslow genel sekreteri Pier Giorgio Oliveti, Cittaslow Türkiye koordinatörü Tunç Soyer ve Cittaslow Türkiye Teknik Koordinatörü Bülent Köstem’in katılımlarıyla Ahlat ilçelerimizin üyelik sertifikaları sunulmuştur.